Василь Васильович НОВОСЕЛОВ
гвардії полковник запасу
Ініціатор створення самодіяльного радіоклубу «Умань».
Голова міського комітету ДТСААФ (тепер ТСОУ – Товариство сприяння обороні України) в 1972-1979 рр.
Василий Васильевич Новоселов родился в 1921 году в Красноярском крае. Воевал на Крымском, Сталинградском и Западном фронтах. Награджен орденом Богдана Хмельницкого, Отечественной войны 1 степени, двумя орденами Красной Звезды и 20 медалями.
Из книги «Воспоминания гвардейцев» (Умань, 2001).
Надавав підтримку становленню самодіяльного радіоклубу «Умань». За його сприяння радіоклуб отримав своє перше приміщення по вул. Піонтковського 9.
Був командиром 392 зенітно-ракетного дивізіону з грудня 1962 до грудня 1971 р., а в грудні 1971 р. вийшов у відставку. Сім років був головою Уманського міського комітету ДТСААФ, очолював Уманську автошколу ДТСААФ.
Зі спогадів Новоселова В.В. «33 года в военном строю» («Воспоминания гвардейцев», Умань, 2001).
Згадує Олександр Мельник (US1CT): «Отримавши по закінченню середньої школи кличний сигнал RB5CAT у 1970 році, я сконструював ламповий передавач і конвертер Пєнкіна до приймача Р-311. Проводив зв’язки на 10-метровому діапазоні телефоном амплітудною модуляцією.
З часом самотужки вивчив азбуку Морзе і проводив зв’язки телеграфом на цьому ж діапазоні. Пізніше здав екзамен на третю КХ-категорію в обласному радіоклубі ДТСААФ у м. Черкаси.
Отримавши дозвіл на побудову і змонтувавши короткохвильову радіостанцію, що складалася з приймача Р-311 і передавача на базі модернізованого РСБ-5, звернувся в міський комітет ДТСААФ з проханням затвердити акт приймання цієї радіостанції.
Чітко пам’ятаю слова голови комітету, полковника Василя Васильовича Новосьолова, який, затвердивши наданий мною акт та скріпивши його печаткою, сказав (російською): «Для чого Вам їхати в Черкаси, організовуйте радіоклуб у нашому місті».
З того часу розпочалася робота зі створення самодіяльного радіоклубу «Умань», якому в 2013 році виповнилося сорок років».
Підготував Олександр Мельник (US1CT)