Архіви категорій: Зустрічі

Експедиція «Леськівський замок -2018»: історія організації

У серпні 2017 р., повертаючись з Карпат, потрапили до музею під відкритим небом «Найкращі замки України», що щойно відкрився у Кам’янці Подільському. Серед 16 аутентичних копій замків у зменшеному масштабі  найкращим, на нашу думку, виявився Леськівський замок (фото).

Маючи на околиці Монастирища такий чудовий історичний об’єкт, звернувся до місцевої преси і працівників районного історичного музею. Отримав підтримку та зацікавленість директора музею та відповідальної від райдержадміністрації за збереження історичних пам’яток. В інтернеті наштовхнувся на дипломну програму WCA, координатор якої Сергій Береснєв UR7UT посприяв реєстрації Леськівського замку.

Музейні працівники підтримали пропозицію одночасно з активацією замку в аматорському ефірі провести День відкритих дверей – безкоштовні екскурсії територією замку і Садиби Даховських.

Три місяці листування та кілька зустрічей з керівництвом охорони території замку дали очікуваний результат – дозвіл на проведення наших заходів.

Питання спеціального позивного EM5C вирішив Олександр Мельник US1CT.

Монастирищенські радіоаматори підтримали ідею активації в ефірі палацу Даховських і залучення бажаючих радіоаматорів Уманщини. Інформація також була доведена до відома радіоаматорів Вінничини, однак, нажаль, ніхто не відгукнувся.

Сучасної апаратури було достатньо: FT-897,  FT-DX-1200, FT-950, TK-2000, комплект апаратури Володимира Шмалюха UT6CW, а от з антенами довелося «погратися». В результаті було встановлено три антени – Delta Loop на 80 м та дві багатодіапазонні W3DZZ.

Труднощі виникли з перших годин – електрики вимкнули електромережу, довелося ставити бензоагрегат і працювати на ньому дві доби, що призвело до значних фінансових затрат. Концентрація кількох передавачів створювала взаємні перешкоди, однак, не зважаючи на це, робота велась одночасно з кількох робочих місць.

З монастирищан в ефірі активно працювали Леонід (UT2CM), Олександр (UR7CF), Микола (UR5CON) та Олег (UR3CKO), технічну підтримку й організацію харчування учасників експедиції забезпечував Олександр (UR5CTS).  З перших годин роботи до нас також приєднався досвідчений контестмен Володимир Шмалюх (UT6CW).

Приїзд у неділю уманських радіоаматорів – молоді і ветеранів радіо став приємною подією, перетворивши нашу експедицію на зустріч друзів, обмін досвідом та спогадами про активну діяльність уманчан у «Польових днях»  в далеких 1980-х.

Усі мали змогу попрацювати в ефірі з позивним EM5C. Цікаву саморобну апаратуру в роботі продемонстрував Андрій (UZ1CA).

На жаль, сильна злива змусила завершити експедицію раніше запланованого.

Як підсумок варто підкреслити :

– активований в ефірі Замок Даховських (Leskove Castle WCAUR-00248),

– накопичений досвід роботи у польових умовах,

– розширилося коло друзів-радіоаматорів,

– спільно з працівниками музею привернута увага місцевої влади і засобів масової інформації до критичного аварійного стану цієї пам’ятки історії й архітектури.

Сподіваюсь, що подібні експедиції стануть традиційними, з ширшим колом учасників та активованих об’єктів.

Спільно з працівниками музею розпочато  перемовини щодо «Днів активності радіоаматорів» і «Днів відкритих дверей» Леськівського замку  15-17 червня 2019 р. Сподіваюсь, уманські радіоаматори і в цьому році підтримають нашу ініціативу.

Олександр  Діденко, UR7CF

Фото автора

HAMFEST з UT2AB

15 серпня 2018 року відбулася робоча зустріч з відомим короткохвильовиком, президентом українського QRP клубу Олександром В’юненком UT2AB (ex UB5ASW).

Народився в м. Умань, розпочав радіоаматорську діяльність у 1984 р. на колективній радіостанції UB4CWH в Уманській станції юних техніків. Після навчання у Вінницькому політехнічному інституті в 1980-1985 рр. і захисту кандидатської дисертації, з 1999 р. працює доцентом кафедри кібернетики та інформатики Сумського національного аграрного університету.

Олександр В’юненко, володар престижних дипломів 5B-DXCC (вісім діапазонів, 317 підтверджених країн), DXCC Challenge та інших

Емблема українського QRP-клубу, якому 1 серпня 2018 р. виповнилося 20 років

http://www.urqrp.org/

https://www.facebook.com/groups/264498710567202/?ref=group_header

Олександр – активний учасник змагань з радіозв’язку на коротких хвилях.

Під час зустрічі обговорено діяльність ЛРУ та інших аматорських організацій України, зокрема в Сумській та Черкаській областях.

Присутнім цікаво було довідатися про досвід сумських радіоаматорів з проведення Польових днів, очних міні-змагань з радіозв’язку на коротких та ультракоротких хвилях, організацію роботи клубної колективної радіостанції, активацію нових об’єктів за програмою «Флора і фауна», а також про діяльність українського QRP-клубу. Висвітлені також питання організації QSL-обміну, роботи обласної кваліфкомісії та інші.

У зустрічі, що відбулася в дружній товариській атмосфері, взяли участь уманські аматори Борис Гуцалюк (UT5CN, заступник голови відокремленого підрозділу ЛРУ в Черкаській області), Олександр Мельник (US1CT), Володимир Кравченко (US5CX) та Леонід Вовченко (UR5CJN), а також Олександр Діденко (UR3CF) з Монастирища.

Олександр В’юненко продемонстрував світлини з діяльності сумських короткохвильовиків, а Олександр Мельник ─ коротку презентацію про гостя.

УКХ тур очних міні-змагань сумських короткохвильвиків, діапазон 144 МГц

КХ телефонний тур очних міні-змагань, діапазон 21 МГц

КХ телеграфний тур очних міні-змагань, діапазон 21 МГц

Суддівство очних міні-змагань (О. В’юненко в центрі)

Нагороди міського відділу Мінмолодьспорту чекають на переможців

 

На завершення товариської зустрічі Олександр Діденко презентував присутнім QSL-картки за зв’язки зі спеціальною радіостанцією EM5C, проведені у червні цього року з Леськівського замку, що поблизу Монастирища.

Фото надано Олександром Вюненком (UT2AB),

Текст  Олександра Мельника (US1CT).

 

HAMFEST на Жашківщині

23 серпня 2013 року, у День Прапора України, відбулася робоча зустріч керівництва Уманського відділення ЛРУ з відомим короткохвильовиком Черкащини, Майстром радіоспорту СРСР Анатолієм Антоновичем Женжировим UT5CD (ex UB5CD).

Анатолій Женжиров на власній радіостанції UT5CD (23.08.2013 р.)

Під час зустрічі обговорено історію становлення радіоаматорства на Жашківщині (Анатолій Женжиров, UT5CD; Олександр Мельник, US1CT) та Уманщині (Ян Осадченко, UT5CO) і хід виконання заходів з відзначення 40-річчя самодіяльного радіоклубу «Умань» (Борис Гуцалюк, UT5CN – голова Уманського відділення ЛРУ).

Анатолій Женжиров та Володимир Шевчук продемонстрували роботу сконструйованої власноруч та фірмової приймально-передавальної апаратури. Читати далі