А.М.ЖОВТОБРЮХ UR3CCD

UR3CCD

Андрій Миколайович ЖОВТОБРЮХ

 UR4CYA (оператор з 2001 р.), UR3CCD з 2003 р.

ur3ccd@mail.ru

Народився 18.01.1987. У 2007 р. закінчив Смілянський радіотехнікум за спеціальністю технік-електронник.

Перші радіозв’язки на коротких хвилях – на UR4CYA під керівництвом керівника гуртка Уманської міської станції юних техніків Вдовиченка Віктора Володимировича (UR5CO).

Спортивний радіозв’язок: участь у заходах з виїздом в польові умови.

Під час радіоекспедиції на День радіо (2012 р.), Андрій Жовтобрюх стоїть крайній справа.

Під час сеансу радіозв’язку (зліва-направо: Віктор Вдовиченко, UR5CO; Микола Гуль, UR5CRJ; Андрій Жовтобрюх, UR3CCD та Володимир Шмалюх, UT6CW).

Конструювання радіоапаратури. Сконструював прилад NWT-7 для зняття характеристик антен німецького конструктора DL4JAL, що забезпечує наступні можливості:

1) вимірювання АЧХ в діапазоні частот 100 кГц – 75 мГц лінійним та логарифмічним детекторами, з діапазоном огляду відповідно мінус 20 Дб та мінус 80; вмонтовані прецизійні атенюатори 10, 20, 30, 40 і 50 Дб;
2) функція п’яти-канального синтезатора частоти з можливостями установлення будь якого ПЧ, для налаштування приймальної та передавальної КХ техніки;
3) високоточний вимірювач ВЧ напруги з імпендансом 50 Ом з автоматичним підрахуванням потужності;
4) з допомогою приставки рефлектометра вимірює КСВ в 50-омних АФС в діапазоні частот  1мГц-50мГц з лінійністю у всьому діапазоні не гірше 3%, імпенданс активного та реактивного опору антен та коефіцієнт укорочення коаксіального кабелю;
5) з приставкою спектроаналізатором можливо використовувати прилад як високоточний спектроаналізатор, в усьому діапазоні частот.

Андрієм доопрацьовано програмне забезпечення мікроконтролера, з метою покращення характеристик лінійності, а також режимів вимірювання КСВ та активного і реактивного опору антенн.

Виготовив QRP-трансивер «SW2012 mini» за конструкцією харківського конструктора Олександра Миколайовича Шатуна. Трансивер з високими динамічними характеристиками працює на всіх КХ діапазонах з вихідною потужністю 15 Вт, економно споживає струм, що дозволяє використання малопотужних і не важких акумуляторів в польових умовах. Має вмонтований восьмикристальний CW фільтр та автоматичний телеграфний ключ. В польових умовах виявився надійним та практичним малогабаритним трансивером.

Кредо: постійне вдосконалення у радіоаматорстві.

 

 

Текст і фото Олександра Мельника US1CT.